Blog

İstanbul Yapı İskele olarak bu blog menüsünde sizleri daha iyi hizmet verebilmek için bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. İstanbul Yapı İskele blogunu takip  ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İskelelerde İş Güvenliği

  İş güvenliğinin en iyi olduğu ülkelerde bile inşaat sektörü en tehlikeli iş kollarındandır. Bunun yanı sıra risklerden en büyüğü de yüksekte çalışmaktır. İşçilerin yüksek noktalara erişimi için ilerleyen teknolojiyle birlikte seçenekleri çoğalmıştır. Artık motorlu ve sepetli cihazlardan, iple bir dağcı gibi tırmanmaya kadar çok sayıda seçenek var. Fakat seçenek bolluğu, her türlü iş için her türlü yüksekte çalışma ekipmanının kullanımının uygun olduğu anlamına gelmemektedir. Her bir yöntemin avantajları ve dezavantajları olduğu gibi, ‘kontrol hiyerarşisi’ diye de adlandırılan, yapılacak yüksekte çalışma için hangi seçeneklerin diğerlerinden önce düşünülmesi gerektiğine dair kurallar ve prensipler de vardır.

Devamını oku: İskelelerde İş Güvenliği

Dış Cephe İskelelerine Dair Tebliğ Yayınlandı

Dış Cephe İskelelerine Dair Tebliğ Yayınlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ahşap ve Ön Yapımlı Çelik İle Alüminyum Alaşımlı Bileşenlerden Oluşan Dış Cephe İskelelerine dair tebliğ 19.09.2014 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Devamını oku: Dış Cephe İskelelerine Dair Tebliğ Yayınlandı