Çelik Yapılar

Çelik Yapılar (Prefabrik Konut ve Çok Amaçlı Yapılar)
Taşıyıcı sistemleri tamamen çelikten üretilmiş, geniş açıklığa ve yüksekliğe sahip "çelik yapı" sistemidir. Özellikle deprem tehdidi bulunan yerlerde fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, depo ve atölyeler bu sistemle çözümlenebilmektedir.
Çelik konstrüksiyon yapılar, güvenli ve ekonomik olarak kolay ve hızlıca inşa edilmekte, hafifliği ve esneklikleri dolayısıyla deprem yüklerine daha az maruz kalmakta, sahip oldukları standartlar, üstün mekanik özellikleri ve statik yetenekleri sebebiyle çok tercih edilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı olarak inşa edildiği gibi yalıtımsız da olabilmektedir. Yalıtımlı çelik yapılarda poliüretan veya taşyünü panellerle ısı ve ses yalıtımı sağlanırken, yalıtımsız çelik binalar ise ekonomik olması sebebiyle tercih edilir.
İstanbul Yapı, "çelik konstrüksiyon yapıları" birinci derece deprem koşullarını dikkate alarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

 

Çelik Konstrüksiyon Yangın Merdiveni
İstanbul Yapı, doğal afetler veya diğer acil durumlar karşısında binanın hızla boşaltılması gereken durumlarda kullanılan "Çelik Konstrüksiyon Yangın Merdivenleri"ni evrensel standartlarda çözümleyip müşterilerine sunmaktadır.

 

Çelik Konstüksiyon Çatı
Gerilmelere karşı yüksek dayanıklılığı sebebiyle açıklığı fazla olan binaların çatıları, çelikten yapılır. Çatıda kolon ve kiriş gibi binanın taşıyıcı elemanlarında çekmeye karşı dayanımı mukavim olan çelikler kullanılmaktadır.
Çelikler, kullanılacağı yere göre en ekonomik biçimde karşılayacak şekil, kesit ve boyutlarda tasarlanıp mühendislerimizce gerekli yükler hesaplanarak uygulama yapılmaktadır.
İstanbul Yapı, "Çelik Konstrüksiyon Çatı" sistemlerinde yüksek dayanıklılığı ve ekonomiyi sağlayan, estetik, çelik çatı ve konstrüksiyon çeşitlerini çözümleyebilmektedir.