Çatı Sistemleri

Ahşap Çatı
Çatı makaslarının bir projeye uygun şekilde tasarlanıp üretilmesiyle "ahşap çatı" sistemleri oluşur. Yüksek teknoloji kullanılan ahşap çatı makasları, büyük açıklıkları kaplayabilir ve tasarımda sağladığı serbestlik ile hareketli ve karmaşık çatı sistemlerinde rahatlık sağlar.
İstanbul Yapı, "ahşap çatı" sistemlerini kurarken, çatıların yalıtımı ve izolasyonu konusunu da göz önünde bulundurarak uzman personeliyle yalıtım ve izolasyonu yapılmamış çatıların onarımı veya yeniden yapımını üstlenir.

 

Betonarme Çatı
"Betonarme Çatı" sisteminde binanın en üstteki betonarme yüzeyinin çeşitli yalıtım malzemeleri ile doldurulması veya kaplanmasının ardından en üst katmanda astar çekilmesiyle tamamlanan bir sitemdir.
İstanbul Yapı, hafif ve ekonomik malzeme ile estetik betonarme çatı kaplama dizaynında tecrübeli personeliyle müşterileri hizmet verebilmektedir.

 

Çelik Çatı
Çelik çatı, yüksek direnci ve mukavimliğiyle yapı bütünlüğünü korur. Çelik çatının tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden hızlı monte edilmesi, daha hafif olması ve uzun ömürlü bir kullanım sağlaması, yapı ağırlığına ek bir ağırlık meydana getirmemesi ve en önemlisi doğal afetlerde güvenli olmasıdır.
Çelik çatı malzemelerini oluşturan elemanlar, fabrikasyondur ve kullanılan koruyucu malzemeler, çatı kalitesini arttırır. Çelik çatı sistemlerinin metal yapısı, yüksek ısıya ve soğuğa dayanıklılığını arttırıcı bir unsurdur.
Sadece sanayi yapıları için değil, toplu yaşam binaları için de tercih edilen "çelik çatı sistemi" ekonomik çözümlerle büyük açıklıklar oluşturulmasını ve farklı malzemelerle kaplama yapılmasını sağlar. Binaların ömrünü kısaltan rutubet vs gibi dış etkenlerden çelik çatı sistemi ile önlenmesi mümkündür. Kurulum, montaj ve ekonomik açıdan daha avantajlıdır. Zemin ve ortam farkı gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla uygulanabilir.
İstanbul Yapı, tüm çelik çatı projelerini en ekonomik performanslarda uygulayabilir, farklı proje uygulamalarını genel görünüm bütünlüğünü bozmadan sorunsuzca estetik formlarda tamamlayabilmektedir.